OTÁZKY

Jak se k nám dostanete?

Nejlevnější a nejrychlejší způsob je letecky. Do Alghera létají přímé spoje z Bratislavy, polských Katowic a německého Memmingenu. Z Prahy se létá s přestupem. Cena za zpáteční letenku se pohybuje od dvou do čtyř tisíc korun. Pokud byste volili let do Olbie, transfer z letiště bychom museli individuálně domluvit. 

Cesta autem po vlastní ose trvá cca 24 hodin a v závislosti na sezóně může jedna cesta vyjít i přes deset ticíc korun. Trajekty jezdí z Livorna a Janova. Parkování je u nás zajištěno. 

Co všechno je v ceně?

Ubytování (ložní prádlo, osušky, ručníky, závěrečný úklid, pobytová turistická taxa)

Práce průvodce/instruktora

Doprava po ostrově od příletu do odletu

Uvítací a rozlučková grilovačka

Občerstvení během sportovních aktivit

Mapové podklady

Vybavení na windsurf (u windsurfového týdne. v případě zájmu mimo tento termín se domluvíme)

Jízdní kola

Paddleboardy

Vybavení na šnorchlování

Právě probíhající denní kreativní program

Jedeme jako skupina a ne všichni se chtějí účastnit doprovodného programu. Nabízíte takovou možnost a jaká je cena?

Ano, tato možnost tady je a na ceně se domluvíme individuálně podle toho jaký jste si vybrali program a jaké jsou vaše požadavky. Cena ubytování bez programu je zhruba o třetinu levnější. 

Jedeme s dětmi. Jaká je cena za ubytování pro děti?
Ubytování s dětmi bude řešeno individuálně, neváhejte nás kontaktovat.
Jsou sportovní aktivity vhodné pro děti? Je možné zajistit hlídání?

Treky a běhání nejsou určeny pro děti. Výlety nejsou nijak fyzicky náročné, ale je potřeba brát ohled na ostatní členy výpravy a proto bychom se radši předem domluvili. Windsurfing doporučujeme pro děti od patnácti let. Hlídání se zajímavým denním programem jsme podle zájmu schopni zajistit pod dozorem pedagogicky vzdělané a zkušené kolegyně. 

Nabízíte i jiný doprovodný program?

Vše je na naší vzájemné domluvě. Jsme schopni výlety upravit podle vašeho gusta. Můžeme se zaměřit na málo navštěvované pláže, můžeme společně objevovat kouzlo místní gastronomie, zařídit řízenou degustaci vína a podobné aktivity. 

Dále během sezóny pořádáme výtvarné kroužky, keramickou dílnu a jiné zajímavé aktivity. 

Jaké jsou možnosti stravování v lokalitě? Kde si uvařím, nakoupím?

Všechny apartmány disponují vybavenou kuchyní, kde si skvěle uvaříte. Obchod s potravinami je v docházkové vzdálenosti a několikrát týdně je možnost si nakoupit na trzích. V okolí celoročně funguje několik restaurací a barů, kde se dobře najíte jak přes den, tak večer. 

Jaké je vybavení apartmánu?
Každý z nabízených apartmánů je odlišný. Základní vybavení však najdete všude. Ložní prádlo, ručníky, osušky, deky a slunečníky na pláž. Samozřejmostí je  vybavená kuchyň a obývací pokoj, terasa/balkon s posezením. 
Navíc pro vás máme k dispozici jízdní kola, paddleboardy, vybavení na šnorchlování, zajímavé knihy a mapy, průvodce, nebo deskové hry. Pro pohodlnější pobyt s dětmi pro vás máme autosedačky, koloběžky, bodyboardy, rozkládací postýlky a kočárek, spoustu dětských her na pláž, bazének atd. S sebou toho opravdu nepotřebujete moc. 
Jak náročné jsou pořádané aktivity?

Budeme podnikat půldenní až celodenní výšlapy a výlety po okolí, které nejsou obzvlášť náročné. Nepolezeme po žádných skalních/horských cestách, kde je zapotřebí jištění nebo lezení. Budeme podnikat středně náročné tůry s maximální délkou cca 20km. Po domluvě je program možné rozdělit, nebo upravit tak, aby si to každý užil podle svých představ. 

 

Běžecký týden probíhá tak, že se po snídani a odpoledne jde na krátký výběh (5-10km). Přes den, kdy slunce pálí trávíme u moře, nebo individuálně jinou sportovní aktivitou. K dispozici jsou horská a silniční kola, paddleboardy atd. 

V závislosti na výkonnostní úrovni skupiny pak podnikneme jeden až dva náročné delší trailové běhy. 

Je možné si zapůjčit windsurfové vybavení bez využití služeb instruktora?

Ano, podle dostupnosti a délky vypujčení se domluvíme na ceně.